top of page

Druhá aukce s Adolfeem přinesla přes 80 tisíc

Po loňském úspěšném pilotním ročníku Aukce na Draka s Adolfeenem jsme 11. 8. 2021 uskutečnili druhý ročník. Peníze za prodané předměty, které do aukce darovalo několik umělců, jsme věnovali konkrétním dětským příběhům. Které jsme podpořily tentokrát a jak celá aukce probíhala?


Vitorie Jarošová a Mariana Vaněčková měly být součástí Galavečeru na Draka, který se ovšem v letošním roce kvůli epidemii Covidu neuskutečnil. Proto jsme se rozhodli věnovat výtěžek z aukce právě těmto dvěma slečnám.


Do letošní aukce jsme nakonec vybrali celkem šest předmětů od různých umělců. Všechny, až na jeden, zobrazovaly velikost a jedinečnost jedné z tváří našeho projektu Adolfeena. Ten byl zároveň průvodce celou aukcí.


Aukce odstartovala v 18:00 a během dvou hodin živého přenosu jsme mohli sledovat boj o jednotlivé umělecké předměty. Ten probíhal až do půlnočního ukončení aukce. Svého majitele nakonec našly 4 ze 6 předmětů, a to za souhrnnou sumu 70 322 Kč. Navíc díky příspěvkům na transparentní účet Nadačního fondu SPOLU NA DRAKA, kam diváci zaslali 15 800 Kč, se celková částka vyšplhala na krásných 86 122 Kč. Kompetní výsledky aukce najdete zde.


Za vybrané peníze tak může nadační fond nakoupit Mariance a Viktorce například různé rehabilitační pomůcky, proplatit léčebné pobyty nebo služby nezbytné pro každodenní fungování. Moc všem, kteří se rozhodli pomoci, děkujeme!

0 komentářů

Comments


bottom of page