top of page

Videoklip k písni Ještě jednou je venku

16 měsíců myšlenek a práce, několik dnů nahrávání a natáčení, neskutečná parta lidí a spojení se pro dobrou věc. To vše se skrývá za novým videoklipem k písni Ještě jednou, který jsme vydali 11. září 2021. Cílem je rozšířit povědomí o nemoci SMA a pomoci našim bojovníkům s Drakem.


Jeden nápad, práce na textu, hudbě, domlouvání interpretů, nahrávání, příprava choreografie, světel, scénáře. To vše probíhalo několik měsíců před dnem D. Dnem, kdy jsme se všichni potkali v Obecním domě a začali tvořit videoklip k písni Ještě jednou. 5. února 2021 – přípravný den. Už od rána se scházíme v hlavním sále a seznamujeme se s novými kolegy, prostorem i technikou.


Připravuje se kamera, nastavují a zkouší se světla. Tanečnice i choreografové už jsou na sále, připraveni vyzkoušet si s kameramanem scény na další natáčecí den. Zaznívá poprvé píseň Ještě jednou a od té doby ji nikdo z týmu už nedostává z hlavy.


Zkoušíme až do večerních hodin, stále dokola, na všechny už padá únava a trochu i nervozita. Vychytávají se nejmenší detaily a vše trvá déle, než jsme čekali. V noci sháníme ještě další zdatné pomocníky na další den – úspěšně. Poslední probírání scénáře, pár hodin spánku a začínáme znova.Děti na scéně

Zahajujeme první natáčecí den. Připravuje se catering a zároveň se stává oblíbeným meeting pointem, tanečnice se malují, na chodbách se pobíhá s žehličkou na kostýmy. Poslední zkoušky choreografie a Eva Burešová se už nechává krášlit u naší make-up artistky.


Všichni víme, že nás čeká spoustu hodin práce. Nezastavujeme, interpreti postupně střídají maskérnu, šatnu a plac. Z prvních scén máme všichni radost. Celý den točíme jen ve dvou prostorách Obecního domu a mezi natáčením probíhají rozhovory a focení. Všude je živo. Po druhé hodině vítáme naše hlavní hvězdy – děti. Bojovníci s Drakem, pro které to celé děláme. Nadšení v jejich očích nám dodává další motivaci a utvrzuje důvody, proč tu všichni pracujeme pro dobrou věc.


Natáčení se protahuje a je nám jasné, že podle plánu to nepůjde. Ale tak, kdy jde vše podle plánu, že? Všichni interpreti i děti mají ale stále energii a vypadá to, že jsou s námi rádi. Až kolem osmé večer se totiž natáčí společná scéna – všichni interpreti, tanečníci i děti. Hezčí zakončení dne jsme si představit nemohli. Závěrečný přípitek a za 14 dní znova. Celou noc všem určitě zní v hlavě „tanči se mnou ještě jednou“.Více prostorů, více mlhy

Střih. Uteklo to a jsem zpět na značkách. 20. února už od rána potkáváme v Obecním domě známé tváře. Všichni natěšeni, ale zároveň víme, že máme jeden den na dotočení všech scén. Čeká nás tentokrát více prostorů a tím pádem více přesunů scény. Bojujeme s mlhou – jednou jí je málo, pak zase moc. Tanečnice jsou na nohách několik hodin vkuse. Mezi natáčením ještě učí interprety choreografii.


Interpreti, kteří už mají dotočeno, nás v tom ale nenechávají a zůstávají s námi. Poslední klapka v hlavním sále ve 21:18. Všichni vbíhávají do scény a tančí, tleskají. Je dotočeno. Přípitek, proslov a poděkování producenta Jakuba Kopeckého a break dance Martina Písaříka. Všichni chceme slyšet celou písničku.. ano, ještě jednou. Už teď víme, že tahle věc je srdcovka pro mnoho lidí. Teď přijde probírání se natočeným materiálem, střih, příprava propagace.A je tady září. A vy už vidíte výsledek naší práce. Společné týmové práce pro bojovníky s Drakem i pro vás všechny. A nemůžeme se dočkat až 19. února 2022 roztančíme Obecní dům zase, tentokrát na Galavečeru na Draka.Commentaires


bottom of page