top of page

ester milostná

Ester, narozená 21. srpna 2001 v Brně, přinesla do tohoto světa nejen radost, ale také nezdolnou sílu. Její první rok života byl plný běžných dětských radostí, avšak brzy se ukázalo, že její cesta bude odlišná a plná překážek.

S prvními kroky přišly otázky a návštěvy lékařů odhalily, že Ester bojuje s neznámým Drakem, který jí brání v plnohodnotném životě. Diagnóza přišla brzy - Spinální svalová atrofie typu II. Nicméně odhodlaná Ester se rozhodla nepodlehnout beznaději a nemoci se postavila čelem. I přes domněnky lékařů, že se nedožije ani 10 let.

S láskou a podporou rodičů prožívala dětství plné smíchu. Přes odlišnost od vrstevníků se s odvahou postavila hloupým připomínkám a stala se svou vlastní mluvčí. Invalidní vozík, který dostala v předškolním věku, přinesl porozumění a umožnil jí dál bojovat a zapojovat se do aktivit společně se svými zdravými vrstevníky.

Její dospívání však vzhledem k diagnóze doprovázely i stinné momenty - náročná rekonvalescence po stabilizaci páteře či deprese. I přes tyto výzvy a doporučení navštěvovat speciální školu, dokončila běžnou základní školu a gymnázium za pomoci asistentky. Nejen rovnocennost, ale také společnost zdravých dětí a pochopení v ní vzbudily sebedůvěru, kterou jí pooperační omezení hybnosti vzalo.

 

Napříč všem omezením je Ester ve svém životě velmi aktivní. Ráda vzdělává sebe i ostatní, čímž si současně snaží i trochu přivydělat. Svou nemoc nebere jako omezení. Naučila se ji neskrývat a naopak začala šířit osvětu. Studuje knihovnictví a informační technologie na univerzitě, kde se zapojuje do projektů a rozvíjí své schopnosti v oblasti EdTech. Svou vášní pro informační technologie se netají. Dále rozvíjí svou kreativitu v uměleckých aktivitách, jako je úprava fotografií a psaní básní.

 

Věnuje se i sportu - zejména Powerchair Hockey, který ji inspiruje a motivuje k dalšímu rozvoji. K tomu se dostala tak, že ji oslovil neznámý člověk v čajovně a nabídl jí účast na tréninku florbalu na elektrickém vozíku. Tento první kontakt byl základem pro založení brněnského týmu, kde Ester, s touhou zkoušet nové věci, našla nový smysl života a nyní vede tým k národní lize. Pro ni se nejedná pouze o sport, ale o nalezení nové komunity, otevření se novým příležitostem a možnost odreagovat se od všedních starostí.

 

Vedle svých aktivit obdržela Cenu Wernera Siemense za překonávání překážek při studiu. Toto ocenění pro ni znamenalo možnost podělit se s veřejností o schopnost hendikepovaných lidí zapojit se plnohodnotně do společnosti. Zároveň bylo povzbuzením pro další studenty v podobné situaci.

 

Její plány do budoucna jsou pestré a zahrnují práci v oblasti IT, uměleckou tvorbu, vzdělávání i možnost zůstat na univerzitě jako pedagog. Rovněž si přeje založit rodinu se svým přítelem a najít rovnováhu mezi svými zájmy a osobním životem.

NA CO BUDOU PENÍZE POUŽITY?

Ester miluje adrenalin a touží po aktivním životě. Ačkoliv je pro aktivní životní styl zapálená, stále ji omezuje Drak, který Ester stojí v cestě k plnění životních cílů. Největším problémem jsou pochopitelně finance. Vzhledem k omezením a aktivitám závisí její úspěchy, jak životní, tak zdravotní, na kvalitní asistenci, která je pro ni finančně velmi náročná. A protože Ester nemyslí jen na sebe, ráda by věnovala část výtěžku Powerchair Hockey týmu, díky kterému si lidé jako je ona plní své sportovní a adrenalinové zážitky a navíc je to v České republice jediný způsob, jak se s podobným handicapem zapojit do kolektivního sportu.

jak pomoci?

Pokud Vás příběh Ester Milostné zaujal, můžete se o ní dozvědět více na jejích webových stránkách, přispět libovolnou částkou na transparentní účet nebo se osobně zúčastnit Galavečera na Draka.

Transparentní účet

225539082/0600

Variabilní symbol: 2024

zdenda.jpg
  • Facebook - Bílý kruh
bottom of page