top of page

margareta matrtajová

Margaretka, malá bojovnice narozená v Českém Krumlově v únoru 2019, svým rodičům a bráškům od prvních chvil přinášela jen radost a lásku. Brzy ale rodiče zaregistrovali, že se jejich malá princezna pohybuje nezvykle, pouze plazením. I když byl její první rok života plný úsměvů a bezstarostnosti, v jejím devátém měsíci se začaly rýsovat stíny - série návštěv lékařů a nejistota rodičů.

Osudný okamžik nastal v Motole, kdy genetické testy potvrdily tvrdou realitu, která zasáhla rodinu jako blesk z čistého nebe. Margaretka, teď v malinkém tělíčku svádí velký boj s Drakem, Spinální svalovou atrofií typu II.

Tato nevyléčitelná nemoc postupně ovlivňuje pohyblivost a sílu svalů. Margaretka podstoupila intenzivní léčbu a genovou terapii, což jí pomohlo dosáhnout malých, ale důležitých milníků ve vývoji. Denně se věnuje cvičení, fyzioterapii a lázním, a dokonce chodí do školky, kde si užívá společnost svých kamarádů
.

 

Do Margaretky příběhu přinesl naději a optimismus také lék Spinraza. Tento spojenec v boji dal Margaretce sílu, vitalitu a každá injekce je malým vítězstvím nejen pro ni, ale pro celou rodinu, přátele a všechny, kteří sledují její odvážný příběh a drží palce.

 

Rodina malé Margaretky loni iniciovala sbírku na platformě Donio.cz, aby získala finanční prostředky na speciální vozík od firmy Ultina a na rehabilitační pobyty. Díky obrovské podpoře komunity se podařilo vybrat přes 150 tisíc korun. Tato částka nejen pokryla náklady na vozík, ale také přispěla na terapie a pomůcky, které jsou pro ni klíčové. Sbírka pomohla zlepšit život Margaretky a přiblížila ji jejímu snu chodit..

 

Přes veškeré výzvy a komplikace, jako je skolióza páteře či problémy s kyčlemi, Margaretka svůj boj nevzdává. Bojuje s odvahou a snahou zlepšit svůj stav, statečně čelí neznámému a zůstává pozitivní. Její odhodlání a podpora rodiny jí pomáhají překonávat každodenní překážky. Cesta vpřed může být náročná, ale s rodinou a přáteli je připravena bojovat a hledat světlo v temnotě.

jak pomoci?

Pokud Vás příběh Margarety Matrtajové zaujal, můžete se o něm dozvědět více na jejích webových stránkách, přispět libovolnou částkou na transparentní účet nebo se osobně zúčastnit Galavečera na Draka.

Transparentní účet

225539082/0600

Variabilní symbol: 2024

zdenda.jpg
  • Instagram
  • Facebook - Bílý kruh
bottom of page